שירותי איטום? תן קליק! השאר פרטיך וקבל עד 3 הצעות מחיר בחינם!

תיקון מרזבים

אם יש לכם בעיה במרזב יכולות להיות לזה מספר גורמים ולכל אחת מהן יכול להיות פיתרון שונה. תיקון מרזב יכול להיעשות על ידי גגן או על ידי אינסטלטור, ודרך 'איטום בקליק' תוכלו לקבל הצעות מחיר מעד 3 בעלי מקצוע לתיקון הבעיה שלכם.

קודם כל - מה זה מרזב ולמה צריך אותו?

מרזב הוא צינור עשוי לרוב ממתכות שונות כגון נחושת, פח או אלומיניום, אך תוכלו למצוא גם מרזבים מפלסטיק או חומרים אחרים. התפקיד של המרזב הוא לאסוף את מי הגשמים מהגג שלכם ולשפוך אותם כדי למנוע שהייה של מים על הגג שלכם לאורך זמן דבר, דבר שעלול לגרום לחדירה של מים אל המבנה ולנזק כתוצאה מכך. ישנם שני סוגי מרזבים: מרזב פנימי ומרזב חיצוני ועליהם נרחיב בהמשך.

 

תיקון מרזב

מה גורם לבעיות במרזב?

לפניכם מספר גורמים נפוצים שעשויים לעשות בעיות במרזב שלכם:

 • עלים וענפים קטנים שעפים ברוח או נושרים על הגג שלכם וסותמים את המרזב שלכם.
   
 • חלודה שנוצרת עקב שהייה של מים + מתחת לזמן רב.
   
 • חומרי עבודה שונים כמו ברזל, מתכות או בטון שלרוב נמצאות שם עקב עבודה של בעל מקצוע שלא ניקה כמו שצריך אחריו.
   
 • צואה של יוני או ציפורים אחרות.
   
 • בלאי טבעי כתוצאה ממזג האוויר, מאבק ומשימוש לאורך זמן.

תיקונים נפוצים של המרזב

אז הבנו מה יכול לגרום לבעיות במרזב. עכשיו אתם בטח תוהים לאילו תיקונים יכול להיות שתצטרכו:

 1. סתימה במרזב: תוכלו לראות שיש לכם סתימה במרזב אם המים פשוט לא יוצאים מצינור הניקוז. במקרה כזה הגגן ינקה את תעלת הניקוז ואז יזרים בצינור מים בלחץ גבוה.
   
 2. נזילה בחיבורים: אם אתם רואים טפטופים בחיבורים שלכם כנראה שיש לכם נזילה בחיבורים. במקרה כזה הגגן ימרח חומר איטום על החלקים המטפטפים או, במקרים חמורים יותר, יבחר להחליף קטע שלכם במרזב במידה ויש בו הרבה חורים.
   
 3. בעיה בשיפוע: לרוב רק גגנים מקצועיים יוכלו לשים לב לשיפוע במרזב, בעוד אנשים פחות מיומנים יחשבו שמדובר בסתימה. התיקון של זה ייעשה באמצעות רצועת מתיחה וחיזוק או החלפה של הברגים.
   
 4. קורוזיה: כמו שאמרנו קודם מים + מתכת לזמן רב גורם לקורוזיה. אם מדובר בחלודה פשוטה יכול להיות שהניקוי שלה יספיק, אם לא יהיה צורך בהחלפת הקטע במרזב.

תחזוקה נכונה של המרזב

אחרי שהבנו אילו תיקונים נפוצים במרזב ואילו בעיות עלולות לגרום להן, עכשיו נותרה השאלה האם יש המלצות לתיקון מרזבים כדי לנסות למנוע את הבעיה הצפויה לבוא. למזלכם, התשובה היא כן:

 • גיזום עצים גבוהים: גיזום של עצים גבוהים אשר נמצאים ליד הגג שלכם ימנע מענפים קטנים ועלים מלהגיע לגג ולמרזב שלכם.
   
 • מכסה רשת: תוכלו לקנות מכסה רשת לשים על פתח המרזב שיעזור למנוע מחפצים לא רצויים להיכנס למרזב שלכם.
   
 • בדיקה שגרתית: לפני שמתחילה עונת הגשמים זה הזמן לעשות בדיקה שגרתית ולראות אם יש בעיות כלשהן. במקרה כזה גם המחיר של ביקור הגגן יהיה נמוך מאשר ביקור במהלך עונת הגשמים.

 

תחזוקה של המרזב: ניקוי עלים

מחיר תיקון מרזבים

מחיר תיקון מרזבים תלוי בבעיה של המרזב ובתיקון שיצטרך לעשות הגגן כמו גם גורמים נוספים שעליהם נרחיב בפסקה הבאה. בכל מקרה הוספנו לכם מחירון תיקון מרזבים שיעזור לכם להעריך כמה אמור לעלות תיקון הבעיה שלכם. שימו לב שלרוב לא תוכלו לקבל הצעת מחיר בטלפון אלא תצטרכו ביקור של הגגן בגג כדי שיוכל לתת הערכה.

מחירון תיקון מרזבים

מחיר פתיחת סתימה במרזב

תלוי בגודל הסתימה והמרזב.


400 - 800 ש"ח
ניקוי מרזב עם גישה נוחה

בהתאם לשיפוע והנגישות לגג.


400 - 700 ש"ח
ניקוי מרזב של בלי גישה נוחה

לרוב במקרים של גג תלול.


700 - 1,200 ש"ח
מחיר תיקון שיפועים במרזב

בהתאם לחומר ואורך המרזב.


400 - 900 ש"ח
מחיר תיקון איטום במרזב

בהתאם לאורך המרזב ושיטת התיקון שיבחר הגגן או האינסטלטור לבצע.


1,500 - 3,000 ש"ח
מחיר החלפת מקטע במרזב

המחיר הוא לפי מטר רץ.


120 - 180 ש"ח
מחיר תיקון נקודתי של איטום במרזב

תלוי בהיקף התיקון.


750 - 1,500 ש"ח
מחיר תיקון מרזב ללא הרס

תיקון בשיטת האינוורסיה.


2,000 - 4,000 ש"ח
מחיר ביקור גגן

במידה ותיקחו את הגגן לעבודת התיקון מחיר הביקור ירד. בנוסף אם מדובר בחודשי הקיץ המחיר יכול לרדת ואולי תוכלו לקבל ביקור עם הצעת מחיר ללא תשלום.


250 - 400 ש"ח

הדפס מחירון

מה ישפיע על מחיר תיקון המרזב

מעבר לתיקון שיצטרך לעשות הגגן המחיר יושפע גם לפי סוג החומר, גודל המרזב, שיפוע הגג ובעיקר אם מדובר במרזב חיצוני או פנימי. בנוסף לכל אלה המחיר יושפע גם מהתמחור של הגגן עצמו. אז האם אפשר להוזיל במחיר של תיקון המרזב? גלו בפסקה הבאה (רמז: התשובה היא כן).

איך מוזילים במחיר של תיקון המרזב

שיפוע הגג שלכם כמובן לא ישתנה כדי להתאים את עצמו למרזב וכמובן החומר של המרזב לא ישתנה בבעיה הקיימת שלכם, אז מה כן תוכלו לעשות במקרה שיש לכם בעיה? השוואת מחירים. כמו שאמרנו לא כל גגן יקח לכם את אותו המחיר גם אם מדובר באותו תיקון. לכם כשאתם משאירים פרטים אצלנו תוכלו תקבלו בחזרה פרטים של 3 גגנים לתיקון מרזבים. דברו איתם, קבלו מספר הצעות מחיר שונות וכך תוכלו למצוא מחיר טוב על תיקון המרזב שלכם.

השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון: 077-6051055

תיקון מרזב פנימי: רק על ידי אינסטלטור מקצועי

מרזב פנימי הוא לרוב בחירה אסתטית לבתים שלא רוצים צינור מתכת בולט. בנוסף חוסר החשיפה של המרזב לתנאי מזג האוויר כמו רוחות, גשמים וחום יעזרו במניעת הבלאי הטבעי שלא. עם זאת תהיה אליו פחות גישה ולרוב יהיה צריך להרוס את הקירות בשביל להגיע לשורש הבעיה, עם כי לא בהכרח (על זה בעוד 2 פסקאות). עקב חוסר הנגישות מחיר תיקון מרזב פנימי לרוב יהיה יקר יותר מאשר תיקון מרזב חיצוני.

תיקון מרזב חיצוני: יותר פשוט

כמו שאמרנו בפסקה הקודמת תיקון מרזב חיצוני לרוב יהיה יותר פשוט עקב הגישה אליו, אך זה גם אומר שהוא צריך להיות מחומר שיותר עמיד לתנאי מזג האוויר. תיקון מרזב חיצוני יכול לקרות לעיתים יותר תכופות עקב רוחות חזקות שעלולות לפגוע או להעיף חפצים על המרזב וגם להעיף ברגים.

השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון: 077-6051055

תיקון מרזבים ללא הרס בשיטת אינוורסיה

במידה ויש לכם מרזב פנימי ויש חור או נזילה יש אפשרות לתקן אותו ללא הרס של המבנה. תיקון מרזבים ללא הרס נעשה באמצעות החדרה של מעטפת חדשה לתוך המרזב. במטעפת היא בעצם שרוול אלסטי מעורבב עם דבקים ובכך מייצרים מעין צנרת פנימית בתוך הצינור הקיים.

שאלות נפוצות על תיקון מרזב

הוספנו לכם שאלות שנשאלנו על ידי הרבה גולשים שלנו לגבי תיקון מרזבים:

האם ניתן לתקן מרזב פנימי ללא הרס הקיר?

כן, כתבנו באתר פסקה שלמה לגבי תיקון מרזב ללא הרס בשיטת האינוורסיה.


אילו סוגי מרזבים אוכל לתקן דרככם?

דרכנו תוכלו לתקן את כל סוגי המרזבים כולל מרזב נחושת, פח, אלומיניום, פלסטיק ועוד.


לחצו לחיוג מהיר השאירו פנייה