שירותי איטום? תנו קליק! השאירו פרטים ונחזור בהקדם האפשרי!

איטום גגות מבטון

גג הבטון התחיל לדלוף? בין אם זה גג מבטון ישן או חדש, חשוף או משופע, באמצעות הפורטל "איטום בקליק" ניתן להזמין קבלנים וחברות המבצעים אטימה לגגות בטון במחירים מעולים, השאירו פרטים כעת והתחילו לקבל מספר הצעות מחיר בתוך כמה דקות בלבד!

האם יש הבדל בין אטימת גג בטון ישן או חדש?

כמובן. גגות ישנים דולפים במקומות רבים, חלשים יותר והיתכנות לסדקים גדולה בהרבה מגג חדש. ראשית ההבדל כמובן יהיה במחיר ובסוג החומר שהאוטם יחליט לעבוד עימו, כאשר בגגות חדשים כלל האפשרויות פתוחות לפניכם ואילו באטימת גג בטון ישן לא ניתן ליישם את כלל האפשרויות, כאן אתם צריכים חברת איטום או יועץ איטום שיגיד לכם מה נכון ומה לא.

 

האם צריך לשפץ בנוסף את גג הבטון ולחזק אותו טרם תבצעו את האטימה ובמידה וקיימים שיפועים לאתר אותם ולתכנן בעבורם את הפתרון הדרוש, כפי שהבנתם קיימים הבדלים בין גגות בטון ישנים אל מול החדשים וחשוב לציין ולדעת את גיל הגג טרם מזמינים קבלן לביצוע העבודה.

איטום גגות מבטון

כמה צריך לעלות לאטום גג מבטון בגודל של 100 מ"ר?

הכל מתחיל בסוג החומר עימו עובדים, אטימת גג מבטון עם זפת חמה נע בין 5,500 - 6,800 ש"ח לכלל הגג כולל תיקונים בסיסים במידת הצורך, שימוש ביריעות ביטומניות לצורך אטימה משנה את המחיר והוא מתחיל ב65 ש"ח למטר ונע עד לכיוון של 110 שקלים בעבור מטר, טיפול בשיפועים באמצעות יציקת בטקל מתחיל ב- 500 ועד 800 שקלים בעבור טיפול נקודתי.

 

אם מדובר על גג בטון ישן לעיתים יש צורך לבצע חיזוק וחידוש לחומר עצמו באמצעות שכבת בטון דקה, מה שיכול להוסיף למחיר בין 20 - 35 שקלים למטר, תלוי בכמות החומר וכמובן אך ורק במידה וסגרתם על איטום גג הבטון עם קבלן. מחיר בידוד גג בטון (תרמי) נע בין 50 - 60 ש"ח למטר מרובע.

באיזה חומר צריך להשתמש כאשר יש שיפוע בגג?

במרבית המקרים לא ניתן לצקת בטון על גבי גגות בשל בעיות משקל והיתרים, לשם כל יש חומרים תואמים והוא נקרא "בטקל" זהו חומר אשר זהה לבטון מכמה בחינות, הוא עמיד בפני מים והוא יציב אך אינו חזק ולא שוקל כמו בטון רגיל, הבטקל הוא כחלק מן חומרי האיטום השונים הקיימים והוא מספק את הפתרון האידאלי לשיפועים בגגות מבטון, אך אינו מתאים לעבודות של איטום גגות רעפים או גגות עץ, אסבסט וברזל. 

כיצד לטפל בגגות מבטון חשוף?

בטון חשוף קשה יותר לאטימה במיוחד וחומרי אטימה פשוטים כמו זפת קרה ומריחת חומרי איטום שונים לא מתאימה לו, על כן יש להשתמש ביריעות ביטומניות שהם יקרות יותר, אך יכולות לעטוף את הגג במלואו מבלי להשאיר פגמים או פתחים, היריעות בעצם יוצרות מעין שכבה הרמטית מעל הגג ואוטמות אותו לחלוטין.

איך עושים בידוד תרמי לגג בטון שטוח מפני חום?

בידוד נעשה בדרך כלל מעל לשכבת האיטום באמצעות סיוד או הלבנת הגג, אך במקרים של גג בטון שטוח ישנם עוד אפשרויות טובות יותר כמו "איטום הפוך", מה עושים? למעשה קודם כל משטחים את המהמורות בגג עם בטקל על מנת שיהיה לנו גג שטוח וישר לחלוטין. לאחר מכן באמצעות לוחות קלקר יוצרים את שכבת הבידוד.

 

מעלה פורסים בד גאו ומשלימים בחיפוי של חצץ או אבנים אחרות, זוהי שיטה מעולה ליצרת בידוד מפני חום בגגות בטון שטוחים ובטון חשוף. למעשה כל השכבה הזו שבאה מעל הגג תיהיה גם מעל לאיטום המקורי של הגג, כאשר האיטום נמצא מתחת לכלל השכבות האלו, הוא נשמר ומוגן.

שאלות על איטום גגות מבטון

מעוניינים לאטום גג שעשוי בטון? קראו גם את השאלות הבאות לפני הזמנת השירות:

באיזה חומרי איטום משתמשים על מנת לאטום גג בטון בשיפוע?

בדרך כלל נהוג להשתמש בחומרים פולימרים וחומרי איטום אקריליים.


מדוע כל כך חשוב לבצע איטום לגג בטון?

כמו בגגות מסוגים אחרים, גם כאן ישנה סכנה של התפתחות עובש בעקבות המים שיחלחלו אל שטח המבנה. הרטיבות מתחילה מהגג אך עשויה לגרום לנזקים באזורים שונים של המבנה, כולל בתשתיות החשמל.


באיזה שיטות נהוג להשתמש על מנת לאטום גג בטון?

כפי שהסברנו קודם לכן, ניתן לאטום את הגג באמצעות יריעות ביטומניות אך גם באמצעות זפת או חומר איטום המכונה בטקל.