איטום ממ"ד

כאשר אומרים איטום ממ"ד ניתן להתכוון לכמה דברים, הראשון הוא האיטום הקלאסי שכולנו מכירים נגד גשמים וחדירת נוזלים והאיטום השני הוא נגד חדירת אוויר ורוחות. באיטום בקליק תוכלו לקבל שירות בעבור שני המקרים.

איך אוטמים גג וקירות ממ"ד?

הממ"ד או המרחב המוגן הנם יחידה עצמאית, כאשר הם למעשה מתחברים אל הדירה או ביתכם. נכון לא שמים לב לכך כאשר מתגוררים בתוך הבית, אבל טכנית בעת הבניה החדר המוגן נבנה בנפרד ומחובר לביתכם וכאן למעשה צריך לתת את צומת הלב לאיטום. יש לבצע איטום בין הקירות של הבית ובין הממ"ד וכאמור לאטום את גג הממ"ד בחיבורים בינו ובין הבית. ישנם כמה טכניקות לעשות זאת. לא נפרט על הכל אבל בקצרה - ישנם לוחות קלקר, חומר משחתי כלשהו והכי חשוב בחלקו העליון להשתמש ב"תפר התפשטות", אשר גמיש ומאפשר תזוזות. במידה ואין אותו עם הזמן ושינוי הקרקע כנראה שאיטום הממ"ד יפגע בין אם זה בין הקירות או באזור התקרה - גג.

מתי לבצע בדיקת איטום לממ"ד?

בדיקת איטום למעשה היא שונה ממה שאנו מכירים באיטום גג, היא למעשה לבדיקת תקינות הממ"ד במצבי חירום והאם הוא אכן שמיש (כנ"ל לגבי חדר מוגן). בדיקת האיטום נעשת על ידי בדיקת הפתחים שנמצאים בממ"ד, פתח צינור המאפשר העברת אוויר או מזגן. פתח החלון וכמובן דלת הכניסה. כדאי לבצע את הבדיקה ממש לאחר תוספת החדר או בעת קבלת דירה חדשה (מתבצעת על ידי בודק מבנים). כמו כן, גם הקבלן אחראי על תקינות החדר המוגן וללא אישור לא יקבל טופס 4. אם חלפו שנים, מומלץ להזמין בדיקת איטום לממ"ד. ניתן גם ליישם בדיקה עצמאית על גבי דלת הממד בצורה הבאה: כבו את האורות וסגרו את דלת הממ"ד מישהו צרך להיות בתוך הממד ומישהו מחוץ לממ"ד כאשר עם פנס מאירים על פתחי הדלת ובמידה ואור חודר לתוך המרחב המוגן - ישנה בעית איטום ויש להזמין בודק מקצועי.

איטום ממד

אטימת המעברים המובילים לממד

המעברים המובילים אל הממ"ד חייבים להיות על פי התקן ומוגנים מראש, ישנם בדרך כלל 2 או 3 צינורות המעבירים אוויר. ביחידות חדשות יותר ישנו מסנן אוויר חשמלי אשר תפקידו להכניס ולהוציא אוויר מתוך החדר המוגן כלפי חוץ והצינור שלו צריך להיות אטום על פי התקן. כמו כן - מעל הדלת ישנם 2 צינורות מברזל שתפקידם להעביר אוויר. ועוד צינור לתוך המבנה עם וונטה או מאורר שמיועד להחדיר או להוציא אוויר. כלל המעברים האלו צריכים להיות עם צנרות בעלות תקן.

מי אחראי על איטום הממ"ד?

אם רכשתם תוספת של ממ"ד לביתכם - הוא ככל הנראה עבר את בדיקת התקן מבחינת חדירת אוויר. אם רכשתם דירה חדשה גם כן - עבר בדיקה על מנת לקבל טופס 4. כל זה בנוגע לתקינות מבחינה בטיחותית. אם אנו מדברים על איטום קירות הממ"ד או איטום גג הממ"ד, יש לדאוג שמי שחיבור את הממד למבנה החדש - אכן עשה זאת כשורה ואכן השתמש בחומרים הנכונים. אם מדובר על דירה קיימת ללא אחריות כבר ומופיעה רטיבות בין הממ"ד לקירות הבית, הזמינו איש איטום לביצוע העבודה. כמו כן, בדירות חדשות ישנה אחריות מטעם הקבלן במקרים כאלו.

צור קשר עם פורטל איטום בקליק
השאר פרטים בטופס מטה או חייג אל 077-6051055 וקבל בחזרה עד שלוש הצעות מחיר של אנשי איטום באזורך!
אנו מבטיחים לחזור במהירות לכל פנייה והמוקד הטלפוני שלנו זמין ברוב שעות היממה.

בעת ביצוע שיחה או השארת טופס, הנכם מאשרים את תקנון האתר ותנאי השימוש בו.
 
פרסם באתר איטום בקליק
קבלני איטום? עוסקים בתחום האיטום? רוצים לקבל פניות נוספות לעסק? השאירו פרטים או חייגו והצטרפו לפורטל 'איטום בקליק'.
לפרטים נוספים חייגו אל 077-6051055 או לחלופין השאירו פרטים בטופס מטה.
לחצו לחיוג מהיר השאירו פנייה