שירותי איטום? תנו קליק! השאירו פרטים ונחזור בהקדם האפשרי!

בניית גגות רעפים

חולמים על גג הרעפים המושלם? במאמר זה תקראו על סוגי גגות הרעפים השונים, מה מחיר בניית גגות רעפים בהתאם לסוג הרעפים, אילו שידרוגים ניתן לבצע במסגרת הליך זה ואיך בהליך קצר בפורטל איטום בקליק תוכלו להשוות בין גגנים ולחתוך הן במחיר והן בזמני חיפוש ארוכים. קראו וגלו.

סוגי גגות רעפים

מעוניינים לבצע הליך בניית גגות רעפים? מתחת נציג בפניכם את סוגי הרעפים הנפוצים, בהם נהוג לבצע שימוש:

 • בניית גגות רעפים מחרס - גגות רעפים מחרס נחשבים לסוג הנפוץ ביותר מקבוצת הרעפים. סוג זה נחשב לעמיד לאורך שנים (נותר ללא שינוי גם לאחר 90 שנים!) וצורת השיפוע שלו מונעת ממים להצטבר בין הרעפים (בימי חורף). רעפי חרס מומלצים בעבור מי שאינו מתכנן לבצע שינויים כלשהם בגג הבית שלו.
   
 • רעפים מבטון - בניית גגות רעפים העשויים מבטון וחומרים דביקים נוספים, רעפים אלו עמידים פחות מרעפי חרס (מחזיקים עד 40 שנים), ניתן להזמין רעפי בטון במגוון רחב של צבעים אך יש לקחת בחשבון כי משום שלא מדובר בצבע הטבעי של הבטון - הוא עשוי להתקלף עם הזמן.
   
 • בניית גגות רעפים משינגלס - רעפי שינגלס הן ביטוי ליריעות מרובעות העשויות ממספר שכבות הכוללות: חול סיליקטי, שתי שכבות ביטומן, שכבת פיברגלס ופירורים קרמיים (האחראיים על ניראות וצבע של הרעפים). אחד היתרונות של רעפי שינגלס הוא שניתן להשיגם במגוון רחב של צבעים עמידים מאוד ושהם מגנים בפני קרינת השמש. החיסרון ביריעות אלו הוא שניתן להתקינם על גגות עשויים עץ בלבד.
   
 • גגות רעפים "דג" - מדובר על סוג של גגות רעפים הנראים בצורתם כ- קשקשי דגים. רעפים אלו עשויים מאבן הצפחה והם נחשבים לעמידים מאוד ואלגנטים מאוד אך מחירם יקר וזאת בגלל שהן מיוצרות בעיקר בחו"ל.
   
 • בניית גגות רעפים "פורטוגזים" - גם רעפים אלו עשויים מחרס אך צורתם דומה לגלים בים, דבר המעניק מראה ייחודי לגג רעפים. סוג רעפים אלו נחשבים לעמידים כמו רעפי החרס הבסיסיים. מחירם יקר מאוד מפני שהליך הרכבתם נחשב למורכב מאוד.
   
 • בניית גגות רעפים מפלדה - רעפים אלו עשויים מפלדה קלת משקל, נחשבים לעמידים מאוד וידידותיים לסביבה, החיסרון בו הוא שבמידה והוא נמעך מסיבה כזאת או אחרת - הוא אינו ניתן לתיקון.
   
סוג הרעפים עשויים מ: יתרון חיסרון
 רעפים מחרס חרס עמידים לאורך שנים נראות פשוטה, מינימום שיפוע (35%)
 רעפים מבטון תערובת של בטון ודבקים ניתנים להזמנה במגוון צבעים עמידים פחות מרעפי חרס
רעפי שינגלס תערובת - ביטומן, חול סיליקטי ופיברגלס מגנים מפני קרינת השמש ניתנים להתקנה על גגות עשויים עץ בלבד
רעפי "דג" אבן הצפחה ניראות יוצאת דופן ועמידות גבוהה עלותם גבוהה מאוד (תוצרת חו"ל)
רעפים פורטוגזים חרס צורת הרעף מאפשרת איוורור  עלות שווי והתקנה יקרים מאוד
רעפי פלדה  פלדה קלי משקל, ידידותיים לסביבה לא ניתנים לתיקון במידה ונמעכים

כמה עולה בניית גג רעפים?

מחיר בניית גג רעפים נע בין 300 - 1,500 ש"ח למ"ר והוא משתנה בהתאם לסוג הרעפים, סוג הקונסטרוקציה, תוספות אפשריות כמו חלון או ונטה. לגבי מחיר כל תוספות ורכיב אפשרי תוכלו לקרוא בהמשך.

 

מחיר בניית גג רעפים בממוצע למ"ר

מחיר בניית גג רעפים בממוצע למ"ר: 900 ₪

טווח מחיר גבוה 1500 ₪

טווח מחיר נמוך 300 ₪

מחירי בניית גגות רעפים - לפי סוג הרעפים

בסעיף זה נציג בפניכם את העלויות בעבור בניית גגות רפים וזאת בהתאם לשיטה, הנקבעת לפי סוג הרעפים שנבחר, כמו כן - המחירים שנציין כוללים את עלות הרעפים והתקנתם ע"י גגן.

מחירון בניית גגות רעפים - לפי סוג הרעף

בניית גגות רעפים מחרס (פשוט)

מחיר עבור בניית גגות רעפים העשויים מחרס פשוט, כולל את עלות הרעפים עצמם והתקנתם.


35 - 40 ש"ח למ"ר
בניית גגות רעפים משינגלס

עלות בעבור התקנת רעפי שינגלס ע"י גגן.


60 - 70 ש"ח למ"ר
בניית גגות רעפים מאבן צפחה

התקנת רעפי חרס דמויי קשקשי דג ע"י גגן. כולל את עלות הרעפים.


120 - 130 ש"ח למ"ר
בניית גגות רעפים מבטון

המחיר כולל את עלות רעפי הבטון והתקנתם ע"י גגן.


60 - 75 ש"ח למ"ר
בניית גג רעפים פורטוגזי

המחיר עבור התקנת רעפים פורטוגזיים העשויים חרס ע"י גגן.


75 - 80 ש"ח למ"ר
בניית גג רעפים מפלדה

מחיר עבור שווי רעפי פלדה ולהתקנתם ע"י גגן.


60 - 75 ש"ח למ"ר
מחיר בניית קונסטרוקציית עץ לגג רעפים

המחיר לבניית שלדת עץ מקדימה להליך בניית גג הרעפים.


250 - 400 ש"ח למ"ר

הדפס מחירון

אילו תוספות ניתן לבצע בעת התקנת גגות רעפים?

במידה אתם אכן מעוניינים לבצע הליך בניית גגות רעפים, דעו כי תוכלו להוסיף לכך מספר שידרוגים שחשיבותם לא קטנה:

 • בניית חלון בגגות רעפים - במידה ומתחת לגג הרעפים העתידי הולכת לשבת עליית גג - כדאי שתשקלו הוספה של חלון או שניים שימוקמו בגג שלכם, אל דאגה - הימצאות חלונות בגגות רעפים אינה פוגעת בניראות של הרעפים אלא להיפך - היא מאפשרת השתלבות של הרעפים בצורה מיוחדת על בסיס או מסביב לבסיס החלון. מחיר התקנת חלון בגג רעפים נע בין 700 - 1,500 ש"ח.
   
 • התקנת ונטה - התקנת ונטה בגגות רעפים נועדה ע"מ לשאוב את החום שיונק גג הרעפים מבחוץ ולשחרר אותו חזרה החוצה ובכך היא בעצם שומרת על טמפרטורת אוויר נעימה בחלל הבית כולו. אמצעי זה אומנם נחשב לשידרוג אך הוא בהחלט פריט חובה במדינה חמה כמו ישראל. מחיר ונטה אחת כולל התקנתה נע בין 3,000 - 3,500 ש"ח.
   
 • רעף רוכב - ניתן להתקין "רעף רוכב" בהתאם לסוג הרעפים שבחרתם. תפקידו לכסות את שוליי החיבורים בין הרעפים בכל פינה בגג וכך - ליצור מראה אסתטי יותר לגג הרעפים שלכם ולחזק את שכבת האיטום. עלות רעף רוכב יחיד עשויה לנוע בין 10 - 80 ש"ח וזאת בהתאם לסוג הרעפים שתבחרו להתקין מלכתחילה.

 

בניית גגות רעפים

סוגי קונסטרוקציה לגגות רעפים

עוד לפני שאתם חושבים על בניית גגות רעפים - דעו כי בכל הקשור לשלדת הגג (נקראת גם "קונסטרוקציה") קיימים שני מבנים עיקריים: קונסטרוקציה לגג רעפים חשוף וקונסטרוקציה לגג רעפים נסתר, על שניהם נסביר מתחת:

 • קונסטרוקציה לגג רעפים חשוף - הכוונה למבנה קונסטרוקציה שיתאים לאחר בנייתו לשימוש חלל נוסף בבית  כמו חדר שינה, חדר משחקים, אירוח וכד'. במידה ובחרתם בקונסטרוקציה מסוג זו - הבנייה עצמה תיעשה עם קורות תמיכה רחבות ותקרת הגג עצמה תהיה מחופה בקיר גבס או עץ, קחו בחשבון שהליך זה נחשב ליקר יותר לביצוע.
   
 • קונסטרוקציה לגג רעפים נסתר - הכוונה לבניית חלל מתחת לגג המתאים לשימוש כשטח איחסון של ארגזים וחפצים (מחסן) והוא אינו מתאים לשימוש כחלל נוסף לבני הבית, היות והוא נבנה ע"י אמצעים מובנים פחות וגם אינו יחייב שכבת גבס בקירות - הוא נחשב לזול יותר לביצוע.
   
סוג הקונסטרוקציה לאיזה שימוש? מה לגבי מחיר ההתקנה?
קונסטרוקציה לגג רעפים חשוף חלל נוסף לשימוש בני הבית - שינה, משחק, אירוח  יקר יותר
קונסטרוקציה לגג רעפים נסתר חלל המשמש לאיחסון בלבד  זול יותר

מחיר בניית קונסטרוקציה לגג רעפים

כמו שכבר ציינו מעלה - העלות משתנה בהתאם לסוג הגג שאתם מתכננים, עלות בניית קונסטרוקציה לגג רעפים נסתר נע בין 500 - 700 ש"ח למ"ר, בעוד שבמידה והנכם מעוניינים בבניית גגות רעפים על בסיס של קונסטרוקציה חשופה, המחיר צפוי להתייקר ולנוע בין 600 - 1,000 ש"ח למ"ר כך שחשוב מאוד טרם אתם מתחילים בהליך זה, שתבררו לאיזה שימוש את מייעדים את גג הרעפים שלכם וכך גם תוכלו לחסוך בעלות הקונסטרוקציה.

חומרים להקמת קונסטרוקציה לגגות רעפים

מקודם דיברנו על השיטות לבניית קונסטרוקציות לגגות רעפים בהתאם לשימוש העתידי בהם, כאן נתייחס לסוג החומרים מהם ניתן לבנות את הקונסטרוקציה העתידית לגג הרעפים שלנו:

 • קונסטרוקציה עשוייה מעץ - עץ נחשב לחומר הנפוץ ביותר שלוקח חלק בבניית גגות רעפים, מדובר בחומר חזק ויציב והיות והוא נפוץ מאוד - מרבית הגגנים ידעו לעבוד עמו.
   
 • קונסטרוקציה עשוייה מפלדה - קונסטרוקציה העשוייה מפלדה נחשבת לקלת משקל וכזאת התופסת פחות מקום בגג ולכן זאת אופצייה אידיאלית לשימוש במידה והנכם מעוניינים לשמש את איזור הגג כחלל חדר נוסף, אך החיסרון בה הוא שניתן להשתמש בה רק בתנאי שקיימת שכבת בטון מקדימה לה מפני שחומר הפלדה נחשב לעמיד ויציב פחות מהעץ ולכן זקוק לתמיכה נוספת.
   
חומר הקונסטרוקציה יתרון  חיסרון
קונסטרוקציה מעץ עמידות וחוזק תופס יותר מקום 
קונסטרוקציה מפלדה משקל קל, חסכוני בשטח יקר וניתן לשימוש רק אם קיימת שכבת בטון קיימת שתתמוך

השוו מחירי התקנת גגות רעפים וחסכו!

אם כבר ננעלתם על ההחלטה להקים גג רעפים לבית שלכם, עכשיו כל שנותר לכם לעשות הוא לחפש גגן מוסמך ומומלץ שיוכל לבצע בעבורכם את המשימה הנ"ל אך יש רבים העוסקים במקצוע אז איך תדעו במי לבחור? בידיוק בגלל הסיבה הזאת דעו כי תוכלו להשאיר את פרטיכם בפורטל איטום בקליק ולקבל ישירות אליכם 3 גגנים המתמכים בבניית גגות רעפים ודרך כך תוכלו להשוות ביניהם בהצעת המחיר ולחסוך הן בכסף והן בחיפושים ארוכים.

השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון: 077-6051055

הליך בניית גגות רעפים

כאן נסביר בקצרה כיצד מתבצע הליך בניית גגות רעפים:

 1. תיאום עם קונסטרוקטור - קונסטרוקטור הוא מי שתפקידו לתכנן הליכי בניית גגות רעפים ובכלל את כל סוגי הגגות. עליכם ליצור עמו קשר שיגיע להתרשם מהבית ולפי כך ייצור תוכנית בנייה לגג העתידי שלכם. עליו להיצמד למספר תקנות מחייבות :

  תקן עומסים של מבנה - תקן הקובע כמה עומס גג הרעפים יכול לסחוב וזאת בהתאם למידותיו.

  תקן עומס של הקונסטרוקציה - על הקונסטרוקטור לחשב את משקל גג הרעפים כך שמבנה הקונסטרוקציה יוכל לשאת אותו ללא קושי.

  התקן השלישי מיוחס לרוחות - על הקונסטרוקטור לחשב את עוצמת הרוחות שעתידות להתרחש בקירבת הבית ובהתאם לכך לתכנן חזוקים שונים ליתר ביטחון.  

  עלות תיכנון גג רעפים ע"י קונסטרוקטור נעה בין 50 - 80 ש"ח לתיכנון של מ"ר וזאת בהתאם למורכבות תיכנון הגג.
   
 2. שלב האישורים - על הקונסטרוקטר להגיש בקשה להיתר בניית גגות רעפים בבית שלכם לועדת תיכנון ובניה ברשות המקומית של אותה העיר, הליך זה עשוי לקחת זמן מה והוא כולל מספר שלבים, כגון -

  הסבר על מטרת הבנייה - הסבר של הקונסטרוקטור בכתב על מטרת הבנייה.

  בדיקת הועדה - בשלב זה הועדה לתיכנון ובנייה תבדוק את בקשת האדריכל.

  דו"ח הועדה - במידה ובקשת הקונסטרוקטור תאושר - ועדת התיכנון והבנייה תוציא דו"ח מפורט על ההיתרים והחרגות במידה ויש, שלפיו האדריכל יוכל להוציא סופית את הליך בניית גג הרעפים לפעולה.
   
 3. בניית שלד - את בניית שלד הגג יבצע הגגן בהתאם לתוכנית שתוכננה ע"י הקונסטרוקטור, השלד ייבנה ע"י קורות עץ או פלדה בשלבים הבאים:

  חיבור הקורות - הגגן יחל בחיבור הקורות ע"י ברגים חזקים וייצב את העמודים התומכים.

  הנחה באלכסון - הוא יניח את הקורות בצורה אלכסונית וכזאת שתיצור שיפוע שעליו ייבנה גג הרעפים, התוצאה הסופית חייבת להיות בשיפוע של 35% ומעלה, ככל שהשיפוע גבוה יותר - כך אטימות הגג לגשם תהיה מיטבית יותר.
   
 4. הרכבת הרעפים - לאחר ששלב בניית השלד נבדק ע"י הקונסטרוקטור - יחל הגגן ושותפיו להרכיב את הרעפים על גבי השלד.
   
 5. עבודת איטום - שלב זה אינו נחשב להכרחי וזה משנתה בהתאם לשיפוע של גג הרעפים שלכם - ככל שרמת השיפוע תהיה גבוהה יותר - כך פוחת הצורך באיטום גג הרעפים
   
 6. בידוד גג רעפים - כאן מדובר בהליך די מחייב מפני שהוא נועד לבודד את טמפרטורת הבית מזו המצוייה בחוץ, כדי למנוע מצב בו גג הרעפים יחדיר חום קיצוני אל הבית בימות הקיץ או שיחדיר קור קיצוני בימות החורף. שלב הבידוד גם מסייע במניעת רעשים כך שבמידה והבית שלכם גובל בכביש או בסמוך לאיזור תיירותי הומה - בידוד בעת בניית גגות רעפים הוא חובה עבורכם. 
   

בניית גג רעפים

כמה זמן לוקחת בניית גגות רעפים?

הליך בניית גגות רעפים מתוזמן בהתאם לסוג הרעפים שבהם נעשה שימוש וגודל הגג שיש לכסות ברעפים כאשר אורך הזמן המירבי עומד על כ - שבועיים שלמים.
 

זמן ממוצע לבניית גגות רעפים:
שבוע וחצי
שבועיים משך זמן שבוע 

מהם היתרונות בגג רעפים מול גג שטוח?

במידה ואתם שואלים את עצמכם אילו יתרונות מהותיים קיימים בבניית גגות רעפים מול בניית גגות שטוחים, נסביר על כך למטה:

 • עלות הבנייה - כאשר מעוניינים לבנות גגות שטוחים מבטון, יש לקחת בחשבון שיש חובה להתקין מעקה בטיחות על גגות שטוחים אלו ואף להוסיף מעליהם שכבת איטום נוספת (עשוייה מיריעות ביטומניות) - הצורך בפעולות אלו מביא להתייקרות של עד 20% בבניית גגות שטוחים בהשוואה לבניית גגות רעפים, שאינם דורשים זאת.
   
 • תחזוקה - תודות לעמידות הגבוהה של רעפי חרס בפני קרני השמש החזקות - אין צורך בחידוש הרעפים לעתים תכופות (רעפי חרס יכולים להחזיק מעל ל -50 שנה), למרות שקיימים מקרים בהם רעף אחד או יותר עשויים להישבר ואז ניתן לבצע תיקון גג הרעפים בהליך לא מסובך ע"י גגן

  במקרים בהם מדובר בגג שטוח, שעליו מותקנות יריעות ביטומניות כאמצעי לשכבת האיטום - יש לבצע חידוש של היריעות הנ"ל פעם ב 5 - 10 שנים בממוצע, טווח תחזוקה גבוה פי כמה בהשוואה לתחזוקה שדורש גג רעפים.
   
 • בידוד של חום/קור - רבים האנשים שחושבים כי הליך בניית גגות רעפים מיועד למדינות קרות ומושלגות וכי בישראל בניית גג מסוג זה עשוייה לחמם מאוד את שטח פנים הבית בחודשי הקיץ אך דעו כי לא כך הדבר.

  גג רעפים מייצר שכבת הפרדה בין גג הרעפים לתקרת הבית, דבר המביא לבידוד מיטבי של חום וקור, בנוסף - אמצעי איוורור נוסף הלוא הוא מאוורר הונטה - מאפשר כניסה של אוויר חם מבחוץ אל הונטה וע"י כך מביא לקירור של האוויר החם מסביב לגג הרעפים.

  בגגות שטוחים מבטון, לא קיימת שכבת הפרדה המונעת המנטרלת חום או קור כך שבקיץ - הגג ותקרת הגג מתחממים מאוד ובחורף מתקררים מאוד. שכבת האיטום העשויה יריעות ביטומניות הינה אמצעי בסיסי לאיטום נגד חדירת נוזלים ואינה מסננת אויר קר או חם.)
   
 • ניצול של שטח - בעת שהנכם בוחרים בבניית גגות רעפים - אתם מאפשרים לבני הבית להנות מחלל נוסף הן לבילוי משותף, לינה או איחסון של רהיטים, בנוסף - רוב הרשויות המקומיות אינן מחייבות בעלות נוספת על הימצאות של גג רעפים, כך שתוכלו לנצלו אף ליחידת דיור נוספת בביתכם. בגגות שטוחים ניתן לבנות חלל אירוח או מגורים נוסף אך בשונה מגגות רעפים - כאן הרשות המקומית תחייב אתכם בדמי ארנונה גבוהים יותר עקב הרחבת שטח הבית שלכם.
   
פרמטרים משווים  בניית גגות רעפים בניית גגות שטוחים מבטון
עלות הבנייה זולה יותר  יקרה יותר
תחזוקה לעתים רחוקות (במקרה של רעפי חרס - פעם ב- 50 שנה) לעתים דחופות יותר (פעם ב- 5 - 10 שנים)
בידוד חום/ קור בידוד מיטבי הן של חום והן של קור ע"י מאוורר ונטה שכבת איטום בסיסית נגד נזילות מים, אין סינון חום/קור
ניצול שטח מאפשר איזור לינה או אירוח נוסף מצריך בנייה במיוחד ע"מ לפנות שטח נוסף

שאלות ותשובות בנושא בניית גגות רעפים

לנוחיותכם, ריכזנו מספר שאלות ששאלו גולשים בנושא גגות רעפים ולתשובות שקיבלו ע"י צוות פורטל איטום בקליק.

מה עדיף יותר: גג רעפים או גג שטוח?

בניית גג רעפים, נוסף על המראה המיוחד - נחשב לאטום יותר ויעיל יותר בהתמודדות מול גשמים כתוצאה מהשיפוע שלו, שלא מאפשר למי גשמים לשהות עליו זמן ממושך. תוכלו לראות הסבר מפורט יותר בעמוד גג רעפים או גג שטוח


איך אדע שהגיע הזמן להחליף גג רעפים?

הסימן הנפוץ ביותר לגגות רעפים תקולים הוא הימצאות של נזילה מאיזור הגג, כתוצאה מבלאי של הרעפים או מפני שהם אינם יושבים בצורה טובה.


איך אדע לבחור גגן לבניית גגות רעפים?

לאחר שתקבלו מאיטום בקליק 3 גגנים באיזורכם, תוכלו לחפש אודותם באינטרנט ולקרוא חוות דעת שהשאירו לקוחות קודמים שהסתייעו בהם וזה יאפשר לכם לבצע סינון מושכל, נוסף על השוואת המחיר ביניהם.


כמה זמן לוקח לבנות גג רעפים בהשוואה להחלפת גג רעפים קיים?

הליך בניית גג רעפים מאפס לוקח בממוצע שבועיים, בעוד שהחלפת רעפים קיימים בגג עשויה לקחת עד כיומיים וזאת בהתאם לכמות הרעפים שיש להחליף.