שירותי איטום? תנו קליק! השאירו פרטים ונחזור בהקדם האפשרי!

התקנת מרזבים

כמה תעלה התקנת מרזב חדש ומה משפיע על המחיר? איזה סוגים של מרזבים קיימים וכיצד לאתר את בעל המקצוע המתאים ביותר לביצוע עבודה זו? הנה מידע חשוב שכדאי להכיר בנושא.

מהו מרזב ומה תפקידו?

מרזב הוא למעשה צינור פליטה אשר אוסף את הגשם מחלקו העליון של המבנה ומנתב אותו בצורה מבוקרת כלפי מטה אל נקודה מסוימת בחצר או הגינה. המרזב עוזר לנו למנוע הצטברות של מים ועוזר לנו למנוע את חדירתם אל תוך אזורים פנימיים במבנה מה שכמובן מונע נזילות, רטיבות ותקלות. מרזב טוב יכול למנוע מכם הזמנה של שירותי איטום גגות בהמשך הדרך. שימו לב, יש לבצע ניקוי מרזב אחת לתקופה על מנת למנוע סתימות ונזקים.

 

התקנת מרזב

מה משפיע על מחיר התקנת מרזבים?

יש מספר פרמטרים אשר המתקין יקח בחשבון בעת התקנת המרזב. להלן המרכזיים שבהם:

 • מידות המרזב: באיזה אורך המרזב שאתם זקוקים לו? נדרש להבין כמה מטר אורך דרוש על מנת להקים את המרזב.
   
 • סוג המרזב: יש מרזב שעשוי מאבץ והוא גם המרזב היקר ביותר ויש גם מרזבים זולים ופשוטים יותר כמו מרזב מאלומיניום או מרזב שעשוי פלסטיק. כמעט תמיד בעל המקצוע הוא זה שיבצע את רכישת המרזב בנוסף לעבודת ההתקנה עצמה ולכן המחיר נקבע על סמך סוג המרזב.
   
 • מורכבות ההתקנה: אם נדרש לבצע התקנה במבנה גבוה מאוד, ייתכן שהמתקין צריך להסתייע גם במנוף או כלים נוספים לצורך התקנת מרזבים בגובה. הדבר כרוך כמובן בעלויות נוספות ולכן מחיר התקנת מרזבים מתייקר.

מחיר התקנת מרזב - כמה זה צפוי לעלות?

אז כמה עולה להתקין מרזב? כאשר מדובר על התקנת מרזבים, נהוג לתמחר לפי מטר. בעבור התקנת מרזב, המחיר נע בין 100 ש"ח ל-300 ש"ח למטר רץ. אגב, כדאי לדעת כי ככל שיש יותר זוויות כך המחיר מתייקר מאחר ונהוג לחשב את כל זוית כמטר. מחיר התקנת מרזב נגזר כמובן גם מחומר הגלם ממנו עשוי המרזב ועל כך נרחיב בפסקה הבאה.

 

מחיר ממוצע להתקנת מרזב (למטר רץ)

מחיר ממוצע להתקנת מרזב (למטר רץ): 200 ₪

טווח מחיר גבוה 300 ₪

טווח מחיר נמוך 100 ₪

 

מהם סוגי המרזבים הנפוצים ביותר?

 • התקנת מרזב פלסטיק: מרזב פלסטיק, אשר עשוי למעשה מחומר PVC הוא המרזב הפשוט והזול ביותר. יחד עם זאת, לעיתים ניתן לבצע את התקנתו באופן עצמאי ויש ערכות ייעודיות המאפשרות את ההרכבה.
   
 • התקנת מרזב אלומיניום: רבים בוחרים להתקין מרזב שעשוי מאלומיניום וזאת מאחר והאלומיניום הוא חומר מצוין למקומות חיצוניים בשל תנאי מזג האוויר.
   
 • התקנת מרזב עשוי פח: אפשר להגיד כי מרזבי פח נפוצים גם הם במבנים רבים וזה כולל גם בניינים, בתים פרטיים, חנויות ועוד. מרזבי פח מחזיקים למשך שנים רבות אך חשוב לבחור את הסוג הנכון מאחר ויש מרזבים המיוצרים בסין ונחשבים לאיכותיים הרבה פחות. אם אתם לא בטוחים האם המרזב שברצונכם לרכוש הוא איכותי, כדאי להתייעץ עם גורם מקצועי.
   
 • התקנת מרזב מאבץ: חומר האבץ נחשב לאיכותי ואמין מאוד, מה שהופך את המרזבים שעשויים מאבץ ליקרים יותר משאר האופציות שהוצגו עד כה. יחד עם זאת, מרזב אבץ מעניק מראה מיוחד ואסתטי ולכן רבים בוחרים לשלב אותו מאחר ומדובר באלמנט עיצובי שמשדרג את נראות הבית.

 

השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון: 077-6051055

איזה סוגי התקנה קיימים?

כיום, בעת התקנת מרזב חדש, נהוג להתקין מרזב חיצוני אך חשוב לדעת ולהכיר גם את האלטרנטיבה של מרזב פנימי. הנה ההבדלים בין השניים:

 • התקנת מרזב חיצוני: מדובר במרזב הנפוץ שכולנו מכירים. את המרזב החיצוני נצמיד אל קירות המבנה ונחבר אותו באמצעות חבקים.
   
 • התקנת מרזב פנימי: סוג זה היה נפוץ מאוד בעבר אך כיום הוא פחות בשימוש. מדובר למעשה על מרזב פנימי שבנוי מבטון ואינו חשוף לתנאי מזג האוויר החיצוניים כמו הרוח והגשמים.

 

התקנה של מרזב

איך לבחור מתקין מרזבים ומה בודקים?

בבואכם לבחור מתקין מרזבים לביצוע העבודה, אנו ממליצים לבדוק תחילה את שנות הניסיון שלו. חשוב למצוא בעל מקצוע מנוסה שכבר ביצע בעברו עבודות של התקנת מרזבים מאחר והתהליך מצריך תכנון וחישוב נכון של האורך.

 

כמו כן, רוב מתקיני המרזבים יספקו לכם גם שירותי איטום ולכן כדאי לבחור גורם שמספק שירות כולל. אצלנו בפורטל איטום בקליק תוכלו לקבל עד שלוש הצעות מחיר שונות מבעלי מקצוע מומלצים באזורכם, מה שיקצר את תהליך החיפוש.

שאלות נפוצות על התקנת מרזב

ריכזנו כאן את השאלות הנפוצות ביותר באשר להתקנת מרזבים:

התקנת מרזב לבד - האם זה אפשרי וכדאי?

מאחר ויש צורך בביצוע מדידות מדויקות, חישוב האורך בצורה נכונה ויצירת שיפוע בזווית הנכונה, מומלץ להשאיר את התקנת המרזב לגורם מקצועי ומנוסה.


האם נהוג לספק אחריות על התקנת מרזבים?

כן. בדרך כלל נהוג לספק אחריות למשך תקופה של בין שנתיים לחמש שנים. ההמלצה שלנו בקשר לנושא האחריות היא לבקש זאת בכתב ולא להסתפק בהבטחה שבעל פה.


האם בכל מבנה נדרש להתקין מרזב?

מומלץ להתקין מרזב בכל מבנה וזה כולל בתים פרטיים, בניינים משותפים, מפעלים, חנויות ולמעשה כל מבנה באשר הוא. המרזב עוזר לנקז את המים מהחלק העליון אל תחתית המבנה ועוזר למנוע תקלות ונזקי רטיבות.


עליי להחליף חלקים מסוימים במרזב, האם זה אפשרי?

כן זה אפשרי ולמעשה ניתן לקבל שירות בעבור החלפה נקודתית וגם תיקון של חלק מהמרזב.