שירותי איטום? תנו קליק! השאירו פרטים ונחזור בהקדם האפשרי!

יועץ איטום

מחפשים יועץ איטום מומחה לצורך ליווי בפרוייקט, חוות דעת מקצועית או על שירות אחר? בעמוד תראו מה תפקידו של יועץ איטום, איך מאתרים יועץ איטום מוסמך ותוכלו להשוות בין יועצי איטום שונים על מנת למצוא אחד מומלץ.

מי הוא יועץ איטום ומה תפקידו?

יועץ איטום הוא אדם מומחה בתחום האיטום עם ניסיון רב שידע לאבחן בעיות איטום לקבוע אם מקורן - בין אם מדובר בביצוע לא טוב של עבודת האיטום או כשל בבניית הבניין ששייך לקבלן. בנוסף יועץ איטום יתן חוות דעת מקצועית לחברות ביטוח או בית המשפט ולייעץ במהלך פרוייקט איטום הן נקודתית והן כחלק מליווי.

 

יועץ איטום

איך מוצאים יועץ איטום מוסמך?

יועץ איטום מוסמך חייב ניסיון של שנים רבות בתחום האיטום, אבל לא רק. יש 2 דרכים עיקריות שדרכן אדם הופך להיות יועץ איטום:

 • מהנדס: לא סתם מהנדס, מהנדס שמתמקצע בתחום האיטום וצבר שנים של עבודה ונסיון בתחום.
   
 • קבלן: קבלן איטום שעבד שנים רבות בתחום וידע לזהות ולאבחן את טיב האיטום של מבנה.

 

הכשרה הוכחה
קבלן איטום רשום בפנקס הקבלנים
מהנדס תעודת ותואר

מתי נצטרך ייעוץ איטום?

יועץ איטום הוא מומחה לתחום האיטום ויש כמה מקרים בהם נרצה להשתמש במומחיות שלו:

 • חוות דעת משפטית: אחד השירותים הנפוצים של יועץ איטום הוא חוות דעת מקצועית לבית המשפט הן בתור חוות דעת והן בתור עד מומחה לענייני איטום. הרבה פעמים יש סכסוכים לגבי תחום האחריות של כשל של נזילה או איטום ויועץ איטום מומחה יוכל להסדיר את הנושא.
   
 • חוות דעת לחברות הביטוח: בשנים האחרונות יש הרבה כשלי איטום, בעיקר כחלק מפרוייקטים של תמ"א 38, וכתוצאה מכך יש הרבה תביעות לחברות הביטוח. גם פה השירות של יועץ איטום בא לידי ביטוי על מנת להכריע בנושא האחריות.
   
 • בדק בית: כחלק מבדק בית בודקים את טיב האיטום. במקרה כזה לא לוקחים כל קבלן איטום, אלא נהוג לקחת אדם עם הרבה מאוד ניסיון.
   
 • ליווי במהלך פרוייקט: לרוב המהלך פרוייקט בנייה גדול מנהל הפרוייקטים ישכור את שירותיו של יועץ איטום לצורך ליווי במהלך פרוייקט של בניית או שיקום מבנה. בנוסף הוא יספק כתב כמויות ומפרט טכני.
   
 • ייעוץ נקודתי: גם לא כחלק מפרוייקט גדול, לפעמים שוכרים יועץ איטום לצורך חוות דעת נקודתית על איכות האיטום במבנה מסויים.
   
 • לפני רכישת דירה: הן לפני רכישת דירה חדשה מקבלן והן לפני רכישת דירה יד 2 נהוג לקבל חוות מקצועית כדי להימנע מהצורך לחדש את האיטום.
   
 • בקרת מבנה: חלק מהמבנים עוברים בקרה תקופתית, או חד פעמים לגבי טיב האיטום שלהם.

כמה עולה יועץ איטום?

מחיר יועץ איטום לשעת ייעוץ נע בן 500 - 1,500 ש"ח. המחיר משתנה בהתאם לאופי ומורכבות העבודה.

 

מחיר שעת יועץ איטום בממוצע

מחיר שעת יועץ איטום בממוצע: 1000 ₪

טווח מחיר גבוה 1500 ₪

טווח מחיר נמוך 500 ₪

ערכו השוואה בין יועצי איטום מומלצים

בשביל למצוא יועץ איטום מומלץ כדאי לדבר עם מספר יועצי איטום לפני ששוכרים את שירותיהם. דבר ראשון שכדאי לבדוק זה את הניסיון ואת הלקוחות הקודמים שהם עבדו איתם. בנוסף חשוב לבדוק את ההסמכה שלהם - אם הם מהנדסים, לבקש לראות תעודה, אם הם קבלנים לבדוק בפנקס הקבלנים. התקשרו לפורטל איטום בקליק וקבלו פרטים של עד 3 יועצי איטום בעיר או באזור שלכם. זה על מנת שתוכלו להתחיל את ההשואה שלכם כבר עכשיו ובקלות.