שירותי איטום? תנו קליק! השאירו פרטים ונחזור בהקדם האפשרי!

איטום קירות חיצוניים

הקיר החיצוני מתחיל להראות סדקים או עובש? בעמוד שלפניכם תראו הכל על איטום קירות חיצוניים - סוגי איטום, איך מתבצע (מישהו אמר סנפלינג?) וכמובן מה המחיר. בנוסף ניתן לכם טיפים להתנהלת מול בעל המקצוע ותוכלו להשוות בין קבלני איטום כדי למצוא אחד מומלץ ולחסוך במחיר העבודה.

איטום קירות חיצוניים, בקצרה

גם אם אתם לא במצב לצלול לתוך רזי העניין, יש כמה דברים שחשוב לנו שתדעו:

 

כמה דברים שחשוב לנו שתדעו לפני הכל
סימנים שצריך לאטום סדקים, רטיבות או עובש
איך מתבצע? התזה או יישום חומר. לפעמים צריך סנפלינג
האם תמיד צריך סנפלינג? לא תמיד, רק כשאין גישה
כמה עולה? 120 - 220 ש"ח למטר קיר סטנדרטי
איך להתנהל מול הקבלן? תוודא איתו את הדברים הבאים
האם יש אחריות? במקרים של עבודה מלאה 1 - 4 שנות אחריות

איטום קירות חיצוניים - מתי נצטרך?

יש כמה סימנים בולטים לכך שצריך לבצע איטום קיר חיצוני:

 • סדקים: אם אתם רואים שמתחילים להופיע סדקים על הקיר שלכם זה סימן אפשרי לכך שתצטרכו להזמין קבלן איטום עבור איטום ותיקון סדקים בקיר חיצוני. סדקים יכולים להיות שטוחים ואז דורשים תיקון קטן ולפעמים אפילו נקודתי, אבל הם גם יכולים להיות עמוקים יותר ואז אתם נמצאים בבעיה גדולה יותר.
   
 • רטיבות: סימן נוסף לכך שיש בעיית איטום בקיר החיצוני שלכם היא רטיבות, אבל לא בהכרח. הרטיבות יכולה להגיע כתוצאה מרטיבות קפילארית, בעיה באיטום הגג, או בעיה באיטום החלון או בכלל נזילה סמויה בקיר.
   
 • עובש: עובש הוא למעשה סימן להימצאות של מים, לכן גם הוא יכול לנבוע כתוצאה מבעיית איטום או כתוצאה מנזילה סמויה בקירות. בנוסף לאיטום הקירות החיצוניים קבלן האיטום גם יטפל בעובש שנוצר בקיר הפנימי והחיצוני שלכם.

 

איטום קיר חיצוני

סוגי איטום לקירות חיצוניים

יש כמה סוגי איטום לקירות חיצוניים. נציין בקצרה ונרחיב על כל אחד מהם בהמשך:

 • איטום קיר חיצוני לקיר טיח - זה איטום הקיר החיצוני הסטנדרטי ביותר והוא מתבצע באמצעות התזה.
 • איטום קירות חיצוניים בסנפלינג: במקרי שאין גישה נוחה איטום הקיר החיצוני ייעשה בסנפלינג.

איך מתבצע איטום קיר חיצוני לקיר טיח סטנדרטי?

איטום קיר חוץ מטיח מתבצע בשלבים הבאים:

 1. איתור הבעיה: השלב הראשון שצריך לעשות קבלן האיטום הוא מציאה של מקור הבעיה. בהנחה שהוא מצא שהבעיה אכן נובעת מבעיית איטום של הקיר החיצוני הוא יעבור לשלב הבא.
   
 2. קילוף הטיח: קילוף הטיח עד למציאת הסדקים. סילוק כל מה שהתנפח בעקבות הרטיבות כדי שתהיה תשתית חזקה לאיטום.
   
 3. ניקיון: על מנת שהאיטום ייתפס בצורה טובה הקבלן ישטוף את הקיר מכל הלכלוכים. לאחר מכן צריך שהמים יתייבשו. בדרך כלל הוא יעשה את זה עם ברנר אבל אם לא אז ניתן לחכות שהכל יתייבש.
   
 4. סגירת סדקים: השלב הבא סגירת הסדקים באמצעות התזה של חומר פוליאוריטני, לרוב סיקה, ואז המתנה לייבוש - זה ייקח כמה שעות.
   
 5. ציפוי הקיר: השלב הסופי הוא בחירה של צבע ציפוי לקיר. הבחירה היא בידכם, כשהנפוצים ביותר הם שקוף, לבן או קרם.
 • במידה והסדקים רחבים מדי קבלן האיטום יצטרך לבצע תיקון נרחב יותר של הסדקים באמצעות מריחה של תערובת של חול, מלט ודבק.
   
 • אם הרטיבות הגיעה לקיר הפנימי שלכם, חשוב שתדעו שבדרך כלל העבודה לא כוללת איטום קירות פנימיים אלא אם כן מדובר בעבודה כוללת כמו במקרה של איטום מרתף. תצטרכו לבקש מהקבלן לאטום את כל הקירות הפגועים בתוספת מחיר.
   
 • אם הבניין שלכם ישן או שהזנתחם את המצב יותר מדי והסדקים עשו את דרכים עד לברזלי הזיון תצטרכו לעשות גם שיקום בטון.

 

השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון: 077-6051055

מתי נבצע איטום קיר חיצוני בסנפלינג?

במקרים בהם אין גישה נוחה ואין שום פיתרון כמו שימוש במנוף או פיגומים יהיה צריך לעשות את איטום הקיר החיצוני בסנפלינג. זה נפוץ במקרים בהם אתם גרים בבניין עם מספר קומות וצריך להגיע אל קומה אמצעית ואין מקום למנוף ולא ניתן להציב פיגומים באזור. האיטום מתבצע רק במקרים בהם אין ברירה מפני שהוא מייקר את המחיר ומסבך את העבודה.

 

איטום קירות בסנפלינג

איטום קירות חוץ מכל הסוגים

שיטת האיטום הנפוצה ביותר לקירות חיצוניים היא איטום בהתזה, אך לא תמיד ניתן לבצע אותה - בהתאם לסוג החיפוי של הקיר. נרחיב על ההבדל בין החיפויים הנפוצים השונים:

 • איטום קיר אבן חיצוני: בניגוד לאיטום קיר חיצוני עם חיפוי טיח, איטום קיר אבן לא מתבצע בהתזה של סיקה אלא באמצעות יישום של חומר איטום צמנטי הנקרא כוחלה.
   
 • איטום קיר חיצוני פסיפס: איטום קיר חיצוני עם חיפוי פסיפס דורש פירוק והרכבה של האריחים ולכן העבודה הרבה יותר מורכבת.
   
 • איטום קיר חיצוני על חיפוי אבן ירושלמית: גם במקרה של חיפוי אבן ירושלמית, השיטה של איטום קירות חיצוניים בהתזה לא תתאים כאן וצריך לעשות זאת באמצעות כוחלה.

מהו מחיר איטום קירות חיצוניים?

מחיר איטום קיר חיצוני סטנדרטי עם חיפוי טיח נע בין 120 - 220 ש"ח למטר רבוע. במקרה שיש צורך להשתמש בסנפלינג תהיה תוספת מחיר של 2,000 - ,2500 ש"ח.

 

מחיר איטום קיר חיצוני עם חיפוי טיח בממוצע למטר

מחיר איטום קיר חיצוני עם חיפוי טיח בממוצע למטר: 170 ₪

טווח מחיר גבוה 220 ₪

טווח מחיר נמוך 120 ₪

מה משפיע על מחיר איטום קירות חיצוניים?

יש כמה דברים שמשפיעים על מחיר איטום קירות חיצוניים:

 • גורם הרטיבות: גורם הרטיבות הוא הבסיס להבנה מה העבודה עצמה. כמו שאמרנו גורם הרטיבות יכול להיות בעיית איטום בגג ואז העבודה גדולה יותר כי היא דורשת גם איטום של הגג.
   
 • סוג החיפוי: חיפויים שונים דורשים זמן כמות שונה של עבודה של קבלן האיטום ולכן המחיר משתנה בהתאם.
   
 • נקודתי או שלם: לפעמים איטום קיר חיצוני כולל בעיקר תיקון של סדקים וייתכן שמדובר אפילו רק בתיקון נקודתי. לעומת זאת אם יש הרבה סדקים העבודה נהיית יותר מורכבת, גדולה ולכן גם יקרה.
   
 • סנפלינג: כמו שכבר הבנתם סנפנלינג גם גורם למחיר לעלות. קבלן האיטום לא יעדיף את השימוש בסנפלינג אם אין ברירה, אבל לפעמים אין ברירה.
   
 • שיקומי בטון: אם האיטום כל כך בעייתי שהוא מגיע עד לברזלים של התשתית של המבנה כנראה שתצטרכו לעשות גם שיקום בטון. זו כבר עבודה הרבה יותר רחבה וגדולה והיא יכולה לעלות פי 3 ממחיר איטום חיצוני סטנדרטי.

מחירון איטום קירות חיצוניים מלא

לפניכם מחירון איטום קירות חיצוניים עם דוגמאות לתוספות מחיר שונות:

מחירון איטום קירות חיצוניים

כמה עולה איטום קיר חיצוני עם חיפוי טיח?

המחיר הוא למטר.


120 - 220 ש"ח
כמה עולה איטום קיר חיצוני מפסיפס?

הערכת מחיר למוקד טיפול בודד.


7,000 - 10,000 ש"ח
כמה עולה תיקון נקודתי באיטום קיר חיצוני?

העבודה לא תכלול אחריות.


1,500 - 3,000 ש"ח
כמה עולה שימוש בסנפלינג לאיטום קיר חיצוני?

במקרים בהם אין גישה.


2,000 - 2,500 ש"ח

הדפס מחירון

אחריות על איטום קירות חיצוניים

אחריות על איטום קירות חיצוניים ניתנת רק אם קבלן האיטום ביצע איטום מלא. על איטום נקודתי של סגירת סדקים בלבד לא תקבלו אחריות כי הקבלן לא יכול לדעת באמת מה מצב המבנה ולא יוכל להבטיח שהנזילה לא תחזור. תקופת האחריות הנפוצה על איטום מלא של קירות חיצוניים נעה בין שנה ל-4 שנות אחריות.

 

משך תקופת האחריות הממוצעות:
4 שנות אחריות 2.5 שנות אחריות שנה אחריות
גרף תקופת אחריות
⚠️ קבלני האיטום אינם מחויבים לספק תקופת אחריות כלשהי, והיא ניתנת לשיקולם הבלעדי.

איך מוצאים קבלן מומלץ לאיטום קירות חיצוניים?

על מנת למצוא קבלן מומלץ לאיטום קירות חיצוניים ודאו את הדברים הבאים:

 • גורם הרטיבות: הקבלן קודם כל יגיע אל הבית שלכם על מנת לראות את המצב. אל תפחדו לשאול אותו מה גורם לרטיבות, ואפילו מומלץ לשאול כמה קבלנים שונים. יהיה קשה לומר בדיוק לאחר ביקור ראשוני, אבל אם תדברו עם 3 קבלנים שונים ו-2 מהם אומרים את אותו הדבר יכול להיות שמומלץ לא ללכת עם השלישי.
   
 • כמה תעלה העבודה: בשביל לדעת כמה תעלה העבודה הקבלן יהיה חייב לבוא לראות ולהעריך את הנזק. אם קבלן זורק לכם מספרים תשאלו אותו איך הוא הגיע אליהם. אתם יודעים שהמחיר משתנה בהתאם לסוג החיפוי וגודל העבודה.
   
 • שיטת וחומר האיטום: סוג החיפוי משנה את אופי העבודה ואת סוגי החומרים. אמנם המחירים של החומרים עצמם לא יהיו כל כך שונים אבל יישום של חומרים צמנטיים לוקח יותר זמן מאשר התזה של סיקה.
   
 • הכנות לעבודה: מומלץ לשאול את הקבלן אילו הכנות הוא עושה לפני תחילת העבודה ומה תהליך העבודה שלו. ודאו שהוא יורד לפרטים ומסביר על מציאת גורם הרטיבות ולאחר מכן על הניקיון והייבוש של הקיר על מנת שהאיטום יהיה עמיד לאורך זמן רב.
   
 • כיסוי חפצים: ודאו שלפני תחילת העבודה קבלן האיטום מכסה את החלונות והמשקופים ומרחיק מכוניות חונות באזור על מנת לא ללכלך אותם.
   
 • אחריות: עוד דבר שמומלץ לוודא עם קבלן האיטום הוא אחריות. שוב מזכירים שאת האחריות הוא יתקן רק במידה ומדובר על איטום מלא - לא במקרה של תיקון סדקים נקודתי.

השוו בין קבלני איטום לצורך איטום קירות חיצוניים

בשביל לוודא שאתם מוצאים קבלן איטום מומלץ וגם מצליחים לחסוך במחיר פורטל איטום בקליק ממליץ לכם לדבר עם מספר קבלני איטום לצורך העבודה. התקשרו או השאירו פרטים בטופס המצורף וקבלו עד 3 הצעות מחיר מקבלני איטום בעיר שלכם. השוו בין רמת המומחיות והמחיר שהם מספקים. עם השוואת מחירים תוכלו לחסוך עד 39% במחיר איטום קירות חיצוניים, ולגבי החשיבות של מציאת קבלן מומחה כמובן אין מה להרחיב.

 

השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון: 077-6051055

אילו חומרים מומלצים לאיטום קירות חיצוניים?

השימוש בחומר האיטום משתנה בהתאם לסוג חיפוי הקיר ולעומק הבעיה. שאלנו קבלן איטום באיזה חומר הוא מעדיף להשתמש והוא הסביר שהוא מעדיף להשתמש בחומר פולימרי - סיקה, ובחומר אקרילי - רב גמיש, אך זה משתנה בהתאם לחומרת המצב ולפעמים הוא גם משתמש בחומר צמנטי כמו ביטום סיל.

איטום קיר חיצוני לבניין לעומת בית קרקע

ההבדל המרכזי בין איטום קיר חיצוני לבניין לבין בית קרקע מבחינת עבודה האיטום הוא הגישה. אם הבעיה היא בבניין וקבלן האיטום יצטרך לשכור פיגומים או אפילו להשתמש בסנפלינג בשביל לאטום את הקיר המחיר יהיה יותר גבוה. הבדל נוסף הוא אחריות התשלום. כמובן שבמקרה של איטום קיר חיצוני בבית פרטי בעל הדירה הוא המשלם, אבל מה קורה בבית משותף? לפי סעיף 52 לחוק המקרקעין הקיר החיצוני הוא הרכוש המשותף ולכן ועד הבית הוא האחראי על תשלום התיקון.

שאלות נפוצות על איטום חיצוני

האם תמיד צריך להשתמש בסנפלינג?

לא, רק במקרים בהם אין גישה משתמשים בסנפלינג. לצערנו הרבה פעמים אין גישה וזה מעלה את המחיר.


איך ניתן לדעת אם קבלן האיטום מומלץ?

בעמוד הוספנו לכם טיפים איך לוודא שקבלן האיטום באמת מקצועי כדי שהאיטום ישאר לאורך זמן.